Spomienky ...

Autor: Mária Štefaňáková | 31.10.2011 o 21:09 | Karma článku: 1,99 | Prečítané:  240x

Je veľa chvíľ v živote ľudí, kedy spomínajú. Spomíname pri oslavách, pri životných jubileách, spomíname na staré časy, na školské časy, na prvé lásky a sklamania. Práve teraz sú dni, kedy spomíname na zosnulých. Na tých, ktorí odišli z tohto sveta náhle, nečakane, ale i po dlhoročnej chorobe a trápení.

Každý človek už určite o niekoho prišiel. Určite sa musel vyrovnať so stratou nejakej blízkej osoby, na ktorej mu tak veľmi záležalo a odrazu je preč. Zmizla zo života. Viac sa nevráti. Nikdy ju už neuvidí., nikdy ju nepohladí, nikdy jej nedá žiadnu radu a nikdy jej nebude musieť nič odpustiť ani tolerovať nálady, zmeny a všeličo iné, čo sa odohráva medzi ľuďmi v dnešnom svete. Každý z nás sa musí naučiť žiť bez niekoho tak blízkeho.

Prežívame sviatky, kedy by sme si mali spomenúť na niekoho, kto nás predišiel do nebies. Práve teraz je ten čas, kedy tak ako každoročne, by sme mali pozdvihnúť oči k nebu stojac pri hrobe blízkeho, spomenúť si na to, aké to bolo, keď dotyčný žil, spomenúť si na chvíle, ktoré nám brali dych, pri ktorých sme sa smiali, ale i plakali. Spomenúť si na tie príjemné veci prežité spoločne. Vzdať úctu a zaiste aj poprosiť o jeho spásu.

Vždy sa nájde niekto, kto nám chýba. Komu život udelil ranu a vzal ho pred spred našich očí. Vzal ho z pozemského života. Vzal ho možno skoro, možno oveľa skôr, ako by sme si my želali. Možno to bola nečakaná udalosť, ktorá nami otriasla a vždy pri spomienke nám prejde mráz po chrbte a zatúžime po čomsi, čo sa len tak bežne nestáva. Zatúžime aspoň na chvíľu prežiť čas s blížnym. Vyžalovať sa, posťažovať si na dnešnú dobu, prosiť o pomoc zhora ...


Je to údel každého človeka, že aspoň razu v živote stratí niekoho spomedzi svojich blízkych ľudí. Musíme sa so svojimi stratami vedieť vysporiadať duševne, ale dôležitou úlohou je NZABUDNÚŤ...

Vzdajme teda úctu svojim najbližším, ktorí nás predišli do nebies. Poďme na cintoríny, položme veniec, zapáľme sviečku a modlitby zakončime vetou: Odpočívajte v pokoji.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?