Konečne o nás vedia aj za veľkou mlákou...

Autor: Mária Štefaňáková | 12.10.2011 o 20:58 | (upravené 13.10.2011 o 12:28) Karma článku: 2,86 | Prečítané:  187x

Ak tento článok príde niekomu ako irónia, tak ňou aj je. Ak si niekto myslí, že obrázok v úvode je skutočne z lásky, tak nie je. Ak si niekto myslí, že už ma to takto nebaví (a zaiste nielen mňa), tak si myslí správne.....

 

Bolo len otázkou času, kedy sa stane na Slovensku niečo naozaj veľké. Ááá, je to tu. Vláda padla. Radičovej loď sa pomaly, ale iste potápala, až nakoniec po dlhých deviatich hodinách klesla ku dnu. To boli titulky takmer všetkých slovenských novín a časopisov. Keby len tých. Našim celonárodným úspechom môže byť to, že sme sa dnes ako jedna z najmenších krajín sveta dostali na titulky svetových magazínov. Písal o nás New York Times, Globalpost a iné. Pomaly nás ani na mape nie je vidieť, sme len takou „ihlou v kope sena“, ale narobíme rozruchu viac ako celá Čína dokopy.

Je ťažké nejako zovšeobecniť celú situáciu, čo sa v tomto malom a nevinnom štátiku odohráva za neviditeľnou oponou, za ktorou „šéfujú“ všetci tí panáčikovia, ktorých najväčším problémom je nájsť pravdu, kto je vlastne medzi nimi ten dobrý. No nie je to smiešne? „Hrabú“ do svojich vreciek, „nabaľujú sa“, vydávajú nezmyselné znenia zákonov, hádajú sa na zasadnutiach parlamentu a ani všetci dohromady nevedia nájsť jedno zdravé riešenie, čo by konečne nejako pomohlo štátu a nie im.

Je toto naozaj normálne, aby v štáte vládli samí sebeckí a neskutočne lakomí ľudia? Všetko ohradzujú krízou, pomáhajú všetkým možným krajinám sveta, hoci samí vedú takú nešikovnú politiku, že je to všetko niekedy na smiech inokedy na plač. Všetci sú rovnakí, každý z nich má len jeden cieľ, ako čo najviac získať peniaze do svojej pokladnice. Ani náhodou nemyslia na životy piatich miliónov ľudí, ktorí „drú“ neskutočné hodiny na splácanie daní, aby sa niekto tam hore mal dobre.

Načo je toto všetko divadlo pred voľbami? Teraz nemáme peniaze, vlastne nikdy sme ich nemali, ešte aj Grécku s obrovskou štedrosťou požičiame, veď prečo nie. Všetko sa zas vráti do normálu. Na voľby 10. marca majú „evráče“, aj keby na chleba nebolo...síce, čo sa im asi len ťažko môže stať, oni predsa nie sú tí, ktorí trú biedu. Na všetko ostatné, čo sa týka ich a ich blahobytu vždy peniaze sú, len školstvo a zdravotníctvo (okrem iných, do ktorých až tak nevidím) trpia zo všetkých odvetví najviac. Výpovede podáva čoraz viac lekárov, v školstve je taký „bodrel“, že ani oni sami nevedia, že sú aj študenti, ktorí by sa aj učili, keby vedeli ako, keďže ich „skvelá“ reforma narobila viac „neplechy“ ako úžitku.

O tomto všetkom je naša politika. Jedni sa „kúpu“ v peniazoch a druhí „škrabú“, aby mali vôbec na krajec chleba. Tak to u nás chodí celé roky. Každý počítal s tým, že nová vláda niečo prinesie, ale všetko, čo zmenila bolo??? Akosi ma ani nič nenapadá. Viem však, že narobila ešte väčší „bodrel“, aký bol za vlády pána Fica.

Milá teta Ivet, ak Ti tak môžem hovoriť. So všetkou úctou, bola si nám veľkým prínosom. Veľa si toho pre nás urobila, ako jediná si splnila, čo si aj sľúbila. Tvoje reči pred voľbami neboli ani zďaleka len prázdne sľuby.

Ak je Boh milostivý, tak Ti to určite raz odplatí...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?