38-ička odišla do hokejového neba...

Autor: Mária Štefaňáková | 12.9.2011 o 16:05 | (upravené 12.9.2011 o 16:50) Karma článku: 5,97 | Prečítané:  1175x

Ruská Kontinentálna hokejová liga stratila behom sekundy celú posádku lietadla JAK42. Celý hokejový svet prišiel o jeden tím - o tím Lokomotiv Jaroslavľ.

Američania si dodnes pripomínajú 11. september - udalosť spred desiatich rokov. Spomínajú na svojich blízkych, ktorí zahynuli pri útoku na Spojené štáty. Tak, ako oni každoročne spomínajú a vracajú sa k tejto udalosti, prosia Boha, aby už nedopustil nič podobné, aby sa už takáto situácia nikdy nezopakovala. Tak celý slovenský národ bude navždy spomínať na hokejového velikána a hráča svetového mena - PAVLA DEMITRU.

Siedmy september 2011 sa bude rok čo rok vynárať v mysliach všetkých (ne)hokejových fanúšikov, Paľovej rodiny i v mysli obyčajných ľudí slovenského národa. Práve siedmeho spetembra otriasla médiami informácia, že v Rusku havarovalo lietadlo, v ktorom sedel aj náš Paľo Demitra. Tento deň navždy ostane dňom, ktorý spojil celý hokejový svet v jeden celok, keďže v troskách zahynuli aj Bielorusi, Švédi, Rusi, Česi i náš jediný Slovák na palube.

Ako sa mnohí vyjadrili, každý človek si nesie svoj vlastný kríž, tak na Slovensko dopadol jeden veľký kríž - smrť Pavla Demitru, ktorého poznali starci, muži, ženy, dospeláci i deti. Pavol bol vzorom mnohých malých hokejistov. Hovorili o ňom starí i mladí. Riešili jeho inteligenciu pri poskytovaní rozhovorov, jeho rýchlosť na ľade, jeho úsmevy a gestá, keď vsietil gól...

Tento človek bude všetkým chýbať...všetkým, čo ho poznali osobne, čo s ním trávili chvíle, ale aj tým, ktorí sa chodili na zimné štadióny pozerať na jeho majstrovstvo, ktoré každodenne predvádzal na ľade. Bude chýbať doma svojej rodine, bývalým spoluhráčom v šatni i ľuďom na ľade.

Ešte nedávno sa lúčil s tisíckami fanúšikov, keď odohral posledný zápas v národnom drese a oznámil koniec svojej reprezentačnej kariéry. Paľo vtedy plakal. Nerád sa lúčil. Dnes??? Dnes sa s ním lúči celé Slovensko, aby vzdalo poctu svojmu kapitánovi. A tiež veľmi nerado. Paľo bol ľudský, preto ho tie masy na štadiónoch milovali.

Paľo, odpočívaj v pokoji. Vieme, že si odišiel strieľať tie najkrajšie góly do toho hokejového neba...v našich srdiach budeš žiť už navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?